Napjaink egyre hangsúlyosabb kérdése környezetünk védelme, s az „energiapazarló” életfilozófiánk újraértékelése. Az energiatakarékosság az első lépés a szennyezőanyagok kibocsátásának csökkentése irányába, de emellett egyre nagyobb hangsúly jut az energiahordozóink tudatos, s hatékony felhasználásának is.
A megfelelő hőszigetelő üvegezések alkalmazásával jelentősen javul az energiamérleg és a fűtési költségek is alacsonyabban tarthatók. Ennek nemcsak pénzben mérhető az előnye, hanem a környezetvédelem szempontjából jelenünk egyik leggyakrabban hangoztatott, s jövőnkre vonatkoztatott érvanyaga is.
Amíg a napjaink felfokozott „U érték” világában egyre másra rukkolnak elő a kereteket gyártó rendszergazdák hihetetlen, s nagyságrendekkel javuló „Uf” tényezőkkel – ami, persze, nagyon fontos része egy kész nyílászáró „Uw”faktorának –, azt azért ne felejtsük el, hogy még így is messze elmaradnak azoktól az adatoktól, amit napjaink hőszigetelt üvegei már alapesetben is könnyedén teljesítenek. S mivel egy átlagos nyílászáró felületének legalább a 70 %-át továbbra is a hőszigetelt üvegezés teszi ki, ezért ennek az alkotó elemnek a szerepe napjainkban csak tovább nőtt.
Jelenleg a hazánkban gyártott és forgalmazott nyílászárók nagy részének hőszigetelt üvegezése továbbra is a hagyományos, alumínium távtartós technológiával készül. Ez az ún. „hidegperemes” technológia – az alumínium rendkívüli jó hővezető képességének köszönhetően – rendkívül gyorsan megszabadítja otthonunkat a komfortos melegtől, mindemellett remekül elősegíti a kondenzvíz meleg levegőből történő gyors kicsapódását, s ez által a penészesedés kialakulását a lakás falain belül.
Az alumínium távtartó negatív hatásainak kiküszöbölésére egyre több gyártó kezdte el a „melegperemes” eljárás bevezetését, amely során a hagyományos alumínium távtartók nemesfém, műanyag, Super-Spacer, vagyTPS anyagokkal kerültek kiváltásra, amelyek hővezető képessége jelentősen gyengébb, ezért a belső terek melegét kiválóan őrzik.
A TPS alapú hőszigetelésű üvegek gyártását hazánkban elsőként a PREMIER Ablakrendszer honosította meg, amelyben mind a mai napig piacvezető Magyarországon.
A TPS a hagyományos alumínium távtartóknál 900-szor rosszabb hővezető, tehát sokkal jobban szigetel, használatukkal tetemes fűtési költség takarítható meg. Másrészt mivel a meleg peremnek köszönhetően a belső levegő hőmérséklete az üveg peremrészénél sem csökken tartósan 9 C fok alá, ezért az abban található pára nem tud kicsapódni, s így nem lehet alapja az – extrém esetekben – egészségügyi problémák kialakulásához is vezető penészképződésnek.
A TPS technológia kizárólagos előnye az egyéb melegperemes technológiákkal (nemesfém, Super-Spacer, Swisspacer, Thermix, Chromatech, stb.) szemben, hogy mialatt sokkal jobban (magasabb, mint 90 %-os arányban) biztosítja az üvegszerkezet légmentes körbezárását – kimagasló rugalmassági tulajdonságának köszönhetően – remekül tompítja a külső időjárási hatásokat is (pl. erős szélnyomás), amelyek szélsőséges esetekben a hőszigetelt üveg szétrobbanásához is vezethetnek.